Kavakyelleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kavakyelleri

Yine Esiyor Başımda Kavakyelleri

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kim AnkaraGücü Taraftarı (Yorumlarınızı Beklıyorum)

2 posters
YazarMesaj
YuSuF06
Moderatör
Moderatör
YuSuF06

Erkek

Kim AnkaraGücü Taraftarı (Yorumlarınızı Beklıyorum) Empty
MesajKonu: Geri: Kim AnkaraGücü Taraftarı (Yorumlarınızı Beklıyorum)   Kim AnkaraGücü Taraftarı (Yorumlarınızı Beklıyorum) Icon_minitime11/8/2008, 11:55

Ankara Güçlü Olunmaz Ankara Güçlü Doğulur Ankara güçlü olmayan ...
G.ariff
Forum Üyesi
Forum Üyesi
G.ariff

Erkek

Kim AnkaraGücü Taraftarı (Yorumlarınızı Beklıyorum) Empty
MesajKonu: Kim AnkaraGücü Taraftarı (Yorumlarınızı Beklıyorum)   Kim AnkaraGücü Taraftarı (Yorumlarınızı Beklıyorum) Icon_minitime9/12/2008, 14:47

Kim AnkaraGücü Taraftarı (Yorumlarınızı Beklıyorum) Ankaragc

Ankaragücü 1910 yılında Ankara'da kurulmuştur Renkleri sarı-laciverttir Maçlarını 19125 kişilik Ankara19 Mayıs Stadyumu'nda oynamaktadır Şu anda Turkcell Süper Lig'inde bulunan Ankaragücü'nün teknik direktörü Hikmet Karaman'dır Ankara'da en fazla taraftara sahip olan takımdır

Ankaragücü kulübünün kuruluşu ‘İstanbul’da gerçekleşmiştir Ankaragücü İmalat-ı Harbiye’ye dayanır İmalat-ı Harbiye, Osmanlı Devleti’nde 19yy ortalarına doğru, ordu ihtiyaçlarına yönelik sanayi politikalarının geliştirilmesiyle zamanın koşullarında, tersanelerle birlikte imparatorlukta işçi yoğunluğu ve istihdamı açısından en başta gelen kurumlarından birisidir (bkz Türkiye Sendikacılık Ansiklopedisi Syf 417) “Kim ki kale kurup top endah ederek tepük oynaya, boynu vurula…” fermanını, takmayarak aralarında alenen ve kıran kırana top endah eden İmalat-ı Harbiye Tamir Atölyesi mensupları, yasağın gevşemesiyle kendi aralarında kulüpleşir ve 1904’te yasağın kalkmasıyla sahaları doldurmaya başlarlar (Arığ, 1996: 27) 1904–1910 yılları arasındaki zaman diliminde genellikle, Tamir Atölyesi’nin farklı üniteleri ve tezgâhlarının futbol takımları oluşturulmuş, bu resmi-olmayan ‘takım/kulüpler’ kendi aralarında maçlar yapmışlardır Bu takımlar her zaman ayni işyerinin farklı üniteleri temelinde oluşmamıştır Sadece çırakların oluşturduğu veya Arnavut asıllı işçilerden oluşan takımların da varlığı bilinmektedir (Arığ, 1996: 27–28) İstanbul liginin başlamasıyla birlikte ‘bir çatı altında bir araya gelmek ve ligde yer almak’ fikri yayılmaya başlamıştı 1910’un Haziran ayında böyle bir ‘birlik’ toplantısı organize edilir, fakat bir sonuç alınamaz İmalat-ı Harbiye Mektebi’nin son sınıf öğrencilerinden ikisinin adı öne çıkmaktadır ve ‘birlik’ konusunda anlaşma sağlanamamıştır Agah Orhan’ın öncülüğündeki grup ‘Altınörs İdmanyurdu’nu, Şükrü Abbas’ın öncülüğündeki grup ise ‘Turan Sanatkarangücü’nü 31081910 tarihinde kurarlar Bu belirtilen genç işçiler kulübün kuruluşunda aktif olmalarına rağmen yönetimlerde yer almayıp futbolcu olmayı tercih etmişlerdir Kulübün kuruluşunun aşağıdan, yani işçi ve işçi okulu öğrencilerinden gelmesi dikkate değerdir Bu ‘öğrencilerin’ aynı zamanda atölyelerde çalıştıklarını belirtmeye gerek yok Okudukları okul bir anlamıyla ‘atölyelerin’ alt yapısını oluşturan kurumlardır ve buradaki öğrenciler fabrikalarda ustalarının gözetiminde pratik yapmaktadırlar

ANKARAGÜCÜ ŞİİRİ

BİZE FİZİĞİ YANLIŞ ÖĞRETTİLER
İNSAN SESİ UÇAK SESİNİ BASTIRAMAZ DEDİLER
ONLAR 19 MAYIS STADINI GÖRMEDİLER

BİZE MÜZİĞİ YANLIŞ ÖĞRETTİLER
EN ZOR OLANI ÇOK SESLİ KORODUR DEDİLER
ONLAR 19 BİN KİŞİLİK ANKARAGÜCÜ TARAFTARINI AYNI ANDA GÖRMEDİLER
BİZE EDEBİYATI YANLIŞ ÖĞRETTİLER
EN GÜZEL ESERLER ARUZLA YAZILIR DEDİLER
ONLAR ANKARAGÜCÜ BESTELERİNİ DİNLEMEDİLER

BİZE EFSANE AŞKLARI YANLIŞ ÖĞRETTİLER
KEREM'LE ASLI, FERHAT'LA ŞİRİN DEDİLER
ONLAR ANKARAGÜCÜ AŞKINI HİÇ TATMADILAR

BİZE BİR TEK ŞEYİ DOĞRU ÖĞRETTİLER
EN BÜYÜK ANKARAGÜCÜ BAŞKA BÜYÜK YOK DEDİLER..
Ne vahşetler ne kızılderililer
En büyük tehlike ANKARAGÜÇLÜLER
Hepsi gidici sen kalıcı
Hepsi anlık sen hayat boyu
Hepsi çocukca sen gerçekce
Hepsi öylesine sen ÖLESİYE.
DOSTUMUZSUN BURSA BUNU UNUTMA

Kim AnkaraGücü Taraftarı (Yorumlarınızı Beklıyorum)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-